Anri pauzira mjesec zbog povrede

Tjeri Anri, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.05.2012. 09:48h

Francuski fudbaler Tijeri Anri pauziraće oko mjesec zbog povrede butnog mišića koju je zaradio pri postizanju gola u pobjedi Njujork Red Bula nad Nju Inglandom od 1:0, objavio je u srijedu njegov klub.

Anri (34), sa devet pogodaka najbolji strijelac Sjevernoameričke fudbalske lige (MLS), propustiće utakmicu između Njujorka i LA Galaksija za koji igra Dejvid Bekam.

Taj meč se igra u subotu.

Francuz je protiv Nju Inglanda bio strijelac u 7. minutu, a onda je u 22. pao na teren i više nije mogao da nastavi igru.

Od kada je stigao u Njujork (jul 2010) dao je 26 golova na 49 utakmica MLS-a i izabran je u najbolji tim prošle sezone.