Rekord Budućnosti uz razbijene glave

Sa četiri gola u mreži domaćina, izabranici Miodraga Radulovića su ostvarili cilj protiv Grblja i zadržali tri boda prednosti u odnosu na Rudar.
187 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 28.04.2012. 16:48h

Četiri gola u domaćoj mreži, nekoliko razbijenih glava i na desetine oštećenih automobila - bilans je mučnog popodneva u Radanovićima, gdje su se juče u derbiju kola sastali Grbalj i Budućnost.

Sve što se dogodilo na terenu, a bila je to sigurna i ubjedljiva igra Podgoričana, uz ove sezone rekordnu osmu uzastopnu pobjedu, ostalo je u sjenci dešavanja na maloj montažnoj tribini stadiona Grblja, te na prostoru iza nje.

Stotinjak “varvara”, uglavnom mlađe populacije, čak i maloljetnika, sukobilo se sa policijom, a potom i sa domaćom publikom. Kamenice su letjele čak i na dio tribine gdje su sjedjele žene, djeca, stariji ljudi. “Razmjena vatre” trajala je, uz jedan prekid, maltene cijelo drugo poluvrijeme.

Sudija Nikola Dabanović je u jednom momentu morao da prekine utakmicu, jer su kamenice sa spoljašnje strane tribina ubacivane čak u teren, a potom je odsvirao kraj i prije nego što su istekla dodatna četiri minuta.

Bilans je poražavajući. Dva lica prevezena su u kotorsku bolnicu na prišivanje, stradao je i jedan policajac, a rijetki su bili automobili parkirani ispred stadiona koji su prošli neoštećeni. I pravo je čudo kako broj povrijeđenih nije bio veći.

Incident je počeo u prvom dijelu drugog poluvremena, navodno oko - lopte! Dok je Budućnost na terenu rutinski privodila meč kraju, nakon dva laka gola u prvom poluvremenu, na tribini i iza nje odjednom je nastao metež. Loptu koja je sa terena doletjela na tribinu “varvari” su strpali u autobus, a kada su policajci i neko od pristalica domaćeg tima uspjeli da im je uzmu, krenuo je “stampedo”. Sredstvo obračuna bilo je kamenje, kojeg na nebetoniranom parkingu ispred stadiona ima u izobilju.

Kako je meč u Radanovićima bio organizovan najbolje govori podatak da je gostujućim navijačima dozvoljeno da se vrate na tribinu nakon prvog incidenta, koji je trajao desetak minuta.

I naravno, nije mnogo trebalo da prođe pa da počne drugi, još teži sukob, kada su mlađi “varvari” (nekoliko vođa uzalud je pokušavalo da ih spriječe) ubacivali kamenice na dio tribine gdje su se nalazili i “obični” navijači, uglavnom pristalice Grblja, ali svejedno ljubitelji fudbala, koji su došli da uživaju na suncu i gledaju prvoligaški fudbal. I pitanje je kada će ponovo doći...

Meč u Radanovićima je, uz revolt domaćina na ponašanje gostujućih navijača, ipak priveden kraju, ali je opor ukus ostao. Trener Grblja Aleksandar Nedović prokomentarisao je samo kratko:

- Čestitam Budućnosti na pobjedi, to je sve što imam da kažem. Za ostalo - moraću prvo da pogledam snimak.

Trenera Budućnosti Miodraga Radulovića dotakla su sva dešavanja oko stadiona.

- Još smo vrući da bi smo sve komentarisali. Mogu samo da kažem da pravi navijači trebaju da bodre svoj klub na pravi način...

Tako je zbog mučnih scena u sjenci ostala najubjedljivija pobjeda Budućnosti u gostima ove sezone, a osma uzastopna u trećem krugu, čime je oboren ovosezonski rekord, takođe u režiji podgoričkog tima (sedam pobjeda na početku prvenstva).

Nikada lakše, ni efeknije, Podgoričani nisu dobili na strani, i to nakon sedmice u kojoj su igrači prijetili štrajkom. Meč je riješen u samo pet minuta, od 17. do 22, kada je Kojašević pobjegao odbrani Grblja i majstoriski pogodio mrežu, a Bošković realizovao penal koji je sam izborio (faulirao ga Nikola Radulović).

Podgoričani su u nastavku prepustili igru domaćinu, ali bili ubitačni iz kontri. Adrović je na centaršut Radunovića pogodio glavom 18. put ove sezone, a Mugoša na pas Kojaševića zaobišao golmana Radulovića i postavio konačnih 4:0.

Podgoričani su imali još tri velike šanse (Radonjić, Kojašević, Flavio), dok je Grbalj preko Kaluđerovića, u dva navrata, mogao da ublaži poraz.

- Dobro smo otvorili utakmicu, kasnije je bilo sve lakše - istakao je Radulović.

Varvari vrijeđali Boškovića

“Varvari” su imali svoj šou i prije drugog poluvremena i incidenta na tribinama, jer su tokom cijelog meča, uz najprizemnije uvrede, prozivali svog kapitena Dragana Boškovića.

Optužbe su teške - podgorički navijači su najboljem igraču lige prigovorili da je namjestio, ili da je pokušao da namjesti meč protiv Dečića prošle subote (3:1).

Nakon čaršijskih priča i navodnih masovnih uplata na igru “remi na poluvremenu, pobjeda domaćina na kraju” (nije bilo tako, jer je Budućnost vodila 1:0 na poluvremenu), na udaru navijača našao se kapiten. Tražili su mu da skine dres, da preda kapitensku traku, a kulminacija se dogodila sredinom prvog poluvremena kada su dva navijača došla do klupe Budućnosti i zahtijevali od trenera Miodraga Radulovića da zamijeni Dragana Boškovića.

- Ovo pokazuje svu težinu kada nosite dres, ili vodite Budućnost - prokomentarisao je Radulović.

Nakon što je Bošković pogodio iz penala za 2:0, podgorički navijači nisu prihvatili njegov gol, pa su odgovorili pjesmom ”jedan-nula je, jedan-nula je...” Uprkos uvredama, i to onim najtežim, jer dolaze od svojih navijača, Bošković je bio jedan od najboljih u timu Budućnosti.

GRBALJ - BUDUĆNOST 0:4

Radanovići - Stadion Grblja. Gledalaca: 1.200. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Pomoćnici: Danijel Dević (Bar), Milutin Đukić (Cetinje). Strijelci: Kojašević u 12, Bošković iz penala u 17, Adrović u 57. i Mugoša u 86. minutu. Žuti kartoni: M.Radulović, Mikijelj (Grbalj), N.Vukčević (Budućnost).

Grbalj: M.Radulović 6,5, Mikijelj 5, Bogdanović 5, Carević 5,5, N.Radulović 6, Janković 5, Mićić 5 (), Jovanović 5,5, Kajević 5, Lađić 5, Kaluđerović 5,5.

Budućnost: Agović 7, Kamberović 7, Peković 7, Cicmil 7, Radunović 7,5, N.Vukčević 7, Flavio 7 (Kalezić), Bošković 7, Kojašević 8, Adrović 7,5 (Mugoša 7), Radonjić 7 (M.Vukčević).