Novara šokirala Lacio

Rimljani nakon ovog poraza (2:1) uz meč više imaju samo tri odnosno četiri boda prednosti u odnosu na Udineze i Napoli koji su najbliži pratioci...
Lacio, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 25.04.2012. 12:57h

Lacio je izgubio od već prežaljene Novare i doveo u pitanje plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Novara je odigrala kao da joj od ove utakmice zavisi sve i povela je autogolom Dijakitea u 35. minutu, ali je Lacio izjednačio 120 sekundi kasnije preko Kandreve.

"Nebesko-plavi" su u nastavku napadali, poništen je i gol Kozaka (opravdano), a šok za tim Edija Reje uslijedio je u 79. minutu - Đuzepe Maskara je fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca donio Novari tek šestu pobjedu ove sezone.

Novara se već spakovala i krenula ka Seriji B, jer četiri kola prije kraja ima osam bodova manje (i meč više) od Đenove koja je van zone ispadanja.

Novara - Lacio 2:1 (Dijakite (autogol) 35, Maskara 79 - Kandreva 37)