Inter ponovo u Ligi šampiona nakon velikog preokreta na "Olimpiku"

3 komentar(a)
Ažurirano: 20.05.2018. 20:51h

Inter se poslije šest godina vraća na najveću scenu, u Ligu šampiona.

U dramatičnom meču, direktnom duelu sa Lacijom u Rimu, "nerazuri" su slavili 3:2, nakon velikog preokreta iz gotovo izgubljene situacije.

Lacio je, naime, vodio 1:0 i 2:1, imao i stativu, kontrolisao ritam meča, da bi se za tri minuta, od 78. do 81, sve promijenilo...

Rimljani su poveli u 9. minutu, kada je Adam Marušić šutirao i pogodio u glavu Perišića, a lopta završila u desnom uglu.

Inter je poravnao preko Danila D'Ambrosija, iz gužve nakon kornera, da bi Felipe Anderson do poluvremena ponovo doveo domaćina u vođstvo.

I sve je išlo u korist Lacija, Inter je djelovao nemoćno, da bi u 78. minutu stiglo izjednačenje.

Stefan de Fraj, Holanđanin koji će od naredne sezone igrati u Interu, a kome je Simone Inzagi, ipak, ukazao povjerenje, faulirao je Maura Ikardija za penal - bombarder Intera je poravnao sa bijele tačke.

U narednom napadu, Lacio je ostao sa deset igrača, jer je drugi žuti karton dobio Lulić, da bi dva minuta kasnije Matijas Vesino glavom sa peterca, poslije kornera, donio Interu pobjedu koja se čekala godinama...