Juve pobijedio, Del Pjero kao u najbolja vremena

Tako su snovi navijača Juventusa o Skudetu i dalje više nego realni, bez obzira što su u duelu sa Rimljanima drhtali do 82. minuta i golčine njihovogo idola...
72 pregleda 0 komentar(a)
Del Pjero, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.04.2012. 21:40h

Juventusu je u meču s Lacijom bio neophodan dodir klase Alesandra del Pjera da bi slavio i sačuvao prvo mjesto - 37-godišnji majstor je golom iz slobodnog udarca donio trijumf (2:1) i na pravi način proslavio 700. utakmicu u dresu „stare dame”.

„Del Pjerova magija je možda bila i vrijedna Skudeta. Kakve emocije u Torinu”, napisao je „Tutosport”.

Juve je vodio golom Simonea Pepea (makazicama matirao Marketija), potom je stvorio još tri šanse (jednu je promašio i Mirko Vučinić), da bi do poluvremena poravnao Mauri...

I kada se činilo da Juve gubi snagu, stvorio se Del Pjero (zamijenio upravo Vučinića u 73. minutu) i bravurom riješio utakmicu.

"Bio je ovo poseban meč. Najvažnije je da smo pobijedili i ostali na prvom mjestu", rekao je Del Pjero.

A borba za evropska takmičenja se nastavlja - poraz Lacija nije iskoristio Napoli (izgubio od Atalante), ali jesu Roma i Inter, koji hvataju posljednji voz za plasman u Ligu šampiona.

„Vučica” je srušila Udineze (3:1) tek u finišu golovima Franćeska Totija i Brazilca Markinja, dok je Inter upisao trijumf protiv Sijene - presudio je dvostruki strijelac Dijego Milito.

Meč na „Meaci” je obilježio i Havijer Zaneti, jer mu je to bio 570. u Seriji, čime se izjednačio sa Dinom Zofom. Više utakmica od Argentinca odigrali su samo Paolo Maldini (647) i Đanluka Paljuka (592).

Juventus - Lacio 2:1 (Pepe 30, Del Pjero 82 - Mauri 45)

Roma - Udineze 3:1 (Osvaldo 8, Toti 86, Markinjo 90+2 - Fernandeš 43)

Inter - Sijena 2:1 (Milito 41, 82 (penal) - D'Agostino 6)

Napoli - Atalanta 1:3 (Laveci 13 - Bonaventura 10, Belini 58, Karmona 68)

Fiorentina - Palermo 0:0

Đenova - Ćezena 1:1 (Rosi 41 - Mutu 76)

Katanija - Leće 1:2 (Bergesio 52 - Korvija 88, Di Mikele 90)

Parma - Novara 2:0 (Đovinko 27, Žonatan 40).