Pobjede Budućnosti i Rudara, trka se nastavlja

Podgorički tim tek u posljednjih 20 minuta slomio otpor Sutjeske, dok je Rudar sve odradio mnogo ranije - već na poluvremenu je vodio sa 3:0 protiv Berana...
Fudbaleri Budućnosti, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 11.04.2012. 15:53h

Budućnost i Rudar nastavljaju veliku borbu za titulu i nakon 24. kola.

Lider je savladao Sutjesku sa 3:0, ali nije bilo tako lagano za "plave" kao što govori rezultat.

Naime, domaćin je tek u 69. minutu golom Marka Vukčevića slomio otpor Nikšićana, koji su od 39. igrali s igračem manje, jer je isključen Jovović.

Nakon vodećeg gola je sve bilo lakše - prvo je Nikač u 79. uvećao prednost, a konačan rezultat je postavio Kajošević u 86. prvim pogotkom u dresu Budućnosti.

Rudar se poigravao sa Beranama - golovima Brnovića u 8, te Ivice Jovanovića u 29. i 41. je već do poluvremena završio posao.

Mogren je bio dominantan protiv Dečića (3:0, Zeta je bila bolja od Grblja (3:1), dok je Petrovac na svom terenu minimalnim rezultatom savladao Mladost.

Jedini remi viđen je u derbiju začelja - meč između Lovćena i Bokelja je završen rezultatom 1:1.