Muntari vratio „rosonere” na vrh

Milan je makar na 24 časa preuzeo prvo mjesto od Juventusa - šampion je slavio u Veroni protiv Kjeva sa 1:0, a gol odluke na „Bentegodiju” dao je Sali Muntari u 8. minutu.
Muntari, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.04.2012. 21:16h

„Rosoneri” su u ovaj duel ušli desetkovani povredama i suspenzijama, pa je Kjevo čak i bio opasniji tim, sa mnogo boljim šansama za gol.

Podatak da je Milan, pored bombe Muntarija sa više od 20 metara, imao još samo dva šuta u okvir gola domaćina govori da je tim Masimilijana Alegrija bio jako blijed.

Kjevu su u ovom meču poništena dva gola, ali oba opravdano zbog ofsajda.

Međutim, tri boda su stigla, pa je sada pod pritiskom opet Juventus koji večeras ima opasan meč sa Lacijom u Torinu.

"Svaki meč do kraja je finale. Biće ovo borba do samog kraja", rekao je Antonio Konte.

I njegov kolega na klupi Lacija, Edi Reja, očekuje trku za Skudeto do samog kraja.

"Juve će se boriti za titulu do kraja, ali nas ne plaši niko. Idemo u Torino da pobijedimo", kazao je Reja.

Lacijalima je ova utakmica bitna kako bi sačuvali 3. mjesto i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona. Šansu vrebaju Napoli (koji dočekuje Atalantu) i Udineze koji će da se sastane sa Romom na „Olimpiku”.

Kjevo - Milan 0:1 (Muntari 8)