Remi Milana u Kataniji, Parma bolja od Lacija

Sicilijanci zasluženo otkinuli dva boda lideru, pa bi Juventus ako savlada Napoli prišao na dva boda "rosonerima"...
Katanija, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.03.2012. 21:13h

Milan je remizirao, pa Juventus opet vidi šansu da oživi prvenstvo - lider je zaustavljen na Siciliji protiv Katanije (1:1) i sada, uz meč više, ima pet bodova prednosti u odnosu na „staru damu”.

Juve večeras dočekuje Napoli u derbiju i trijumfom bi se vratio u šampionsku trku.

Katanija je parirala Milanu, dugo je čak bila i bolji tim na „Masiminu”, ali je gost prvi poveo - Ibrahimović je u 34. minutu sjajno asistirao Robinju, a ovaj bez problema matirao Kariza.

To je bio jasan znak Kataniji da krene u nalete, pa je prvih 15 minuta nastavka stvorila nekoliko šansi i najavila da želi da zaustavi lidera. Bod timu Vinćenca Montele donio je Spolji u 57. minutu. Milan je u finišu najbolju šansu imao preko Meksesa, a blizu pogotka je bio i Robinjo.

Njegov šut je, međutim, sa gol linije odbio Markeze, a utisak je da je lopta cijelim obimom bila unutra. Taj detalj je bio jedan od ključnih za remi, smatra trener Milana Masimilijano Alegri.

"Tu situaciju je bilo teško vidjeti, ali je bio gol. Ipak, ne krivim sudiju, već samo neke koji previše pričaju. I mi moramo da kažemo nešto, moramo da se branimo. Sjetimo se gola Muntarija protiv Juvea, sada ovaj...", rekao je Alegri, koji se tokom sezone često preko medija prepucavao sa čelnicima Juventusa.

Sicilijanci nisu izgubili ni u sedmoj utakmici zaredom. Trenutno su na 7. mjestu sa 43 boda, jedan manje (uz utakmicu više) od Rome koja je u zoni za Ligu Evrope.

"Protiv Milana imate malo mogućnosti, ali morate da vjerujete u dobar rezultat. Mi smo bili ponosni, nismo izgubili glavu ni kada smo primili gol, pa na kraju i nagrađeni", kazao je Montela.

Parma je savladala Lacio na „Tardiniju” sa 3:1, a Rimljanima je presudio „njihov kadar” Serđo Flokari.

Napadač kojeg su zimus pozajmili Parmi ih je pozdravio sa dva pogotka, a upisao se i bivši vezista Intera Makdonald Mariga.

Katanija - Milan 1:1 (Spolji 57 - Robinjo 34)

Parma - Lacio 3:1 (Mariga 6, Flokari 12, 71 - Skaloni 37).