Gentner oteo pobjedu Borusiji

Sada Bajern ima priliku da, pobjedom na gostovanju Ninrbergu, šampionu priđe na samo tri boda
Kristijan Gentner, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 30.03.2012. 22:18h

Kakav spektakl! Borusija je vodila 2:0, potom gubila 3:2, a onda u 92. minutu ostala bez pobjede.

Junak Štutgarta, ali i Bajerna, koji ima priliku da pobjedom na gostovanju Ninrbergu šampionu priđe na samo tri boda, bio je Kristijan Gentner - povremeni njemački reprezentativac je primio loptu nakon greške Šmelcera, predriblao jednog igrača i zatresao mrežu nemoćnog Vajdenfelera za konačnih 4:4.

„Milioneri” su vodili golovima Kagave i Blaščikovskog, ali su „švabe” preokrenule za samo osam minuta preko Ibiševića i Šibera.

Borusija je smogla snage da ponovo povede sjajnim pogocima Humelsa i Perišića, ali je igračima u finišu popustila koncentracija...

Rezultati 28. kolaBorusija D. - Štutgart 4:4Kagava 33, Blaščikovski 49, Humels 82, Perišić 87 - Ibišević 71, Šiber 77, 79, Gentner 90+2

Subota: Nirnberg - Bajern, Augsburg - Keln, Bajer L. - Frajburg, Kajzerslautern - Hamburger, Verder - Majnc, Herta - Volfsburg.Nedjelja: Hanover - Borusija M, Hofenhajm - Šalke.