Milan preokrenuo protiv Rome, Juve na minus sedam

Švedski napadač je sa dva gola u nastavku omogućio lideru da preokrene vođstvo Rome, i na kraju stigne do tri važna boda u trci za Skudeto.
Ibrahimović, Foto: Beta AP
Ažurirano: 24.03.2012. 22:08h

Zlatan Ibrahimović je spasao Milan i dao mu “vjetar u leđa” u nastavku sezone – švedski napadač je sa dva gola u nastavku omogućio lideru da preokrene vođstvo Rome, i na kraju stigne do tri važna boda u trci za Skudeto.

Roma je povela u 44. minutu golom Pabla Osvalda, koji je samo postavio nogu poslije šuta Danijelea De Rosija i skrenuo loptu u mrežu.

Onda je na scenu stupio Ibrahimović koji je prvo izjednačio iz penala u 53. minutu (De Rosi je igrao rokom nakon šuta Ambrozinija), a potom i donio pobjedu svom timu u 83. minutu, kada je prvi prebacio loptom saigrača iz reprezentacije, golmana Stekelenburga, a potom je glavom sproveo loptu u mrežu.

Ibri je do peti put ove sezone da na jednoj utakmici u prvenstvu postiže dva ili više golova. Ukupno ih je dao 22.

Milan sada ima sedam bodova više od drugoplasiranog Juventusa, koji sjutra dočekuje Inter.

Roma je šesta sa 44 boda.

Drugi meč današnjeg programa između Palerma i Udinezeo završen je bez pobjednika – 1:1.

Domaćin je poveo golom Fabricija Mikolija u 31. minutu, a bod gostima donio je Gabrijel Torze šest minuta prije kraja utakmice.

Oba tima nastavila su loše serije rezultata. Palermu je ovo bio peti uzastopni meč bez pobjede, dok je Udineze odigrao četvrtu utakmicu zaredom bez trijumfa.