Bajern nastavio seriju, pao i Hanover

Goleada je izostala, ali su Bavarci upisali novi trijumf - na "Alijanc areni" je poražen Hanover sa 2:1...
56 pregleda 0 komentar(a)
Roben, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 24.03.2012. 20:04h

Bajern nije bio ubitačan kao u duelima protiv Hofenhajma, Bazela i Herte kada je postigao ukupno 20 golova, ali su mu za nova tri boda u Bundes ligi sada bila dovoljna i dva pogotka - u Minhenu je pao Hanover (2:1), pa Bavarci uz meč više imaju dva boda manje od lidera Borusije iz Dortmunda.

Bajernu je trebalo više od pola sata da otvori protivnika. Riberi je povukao po lijevoj strani, dodao loptu do Robena koji je maetralno petom uposlio Krosa.

Ovaj nije pogriješio, već je lob udarcem donio prednost bavarskom velikanu.

Mariju Gomesu je trebalo svega sedam minuta na terenu da pogodi mrežu (ušao u 61. a dao gol u 68), dok su gosti u 74. preko Ja Konana vratili neizvjesnost.

Međutim, nisu imali snage za preokret...

Verder je u 92. minutu primio gol protiv Augsburga za 1:1, a Borusija Menhengladbah se još nije oporavila od poraza od Bajerna u polufinalu Kupa Njemačke - poražena je i od Hofenhajma na svom terenu sa 2:1.

Kajzerslauternu ne pomaže ni novi trener Krasimir Balakov koji je na debiju izgubio u gostima od Frajburga (2:0), jednog od konkurenata "crvenih đavola" u borbi za opstanak.

Šalke je golovima Klas-Jana Huntelara bio bolji od Bajera.

Bajern - Hanover 2:1 (Kros 36, Gomes 68 - Ja Konan 74)

Borusija M. - Hofenhajm 1:2 (Rojs 38 - Firmino 77, Vukčević 79)

Frajburg - K'lautern 2:0 (Guede 8, Makjadi 17)

Majnc - Herta 1:3 (Čupo Moting 58 - Ben-Hatira 41, Ramos 52, 69)

Verder - Augsburg 1:1 (Fulkrug 61 - Verheg 90+2)

Šalke - Bajer 2:0 (Huntelar 18, 86).