Bez golova u londonskom derbiju, podvig Vigana, Siti samo do boda

Prva utakmica 30. kola fudbalskog prvenstva Engleske između Čelzija i Totenhema završena je neriješeno 0:0.
Frenk Lampard, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.03.2012. 19:49h

Londonski derbi između Čelzija i Totenhema završen je bez golova, u premijernom meču 30. kola Premijer lige.

Londonski timovi ostali su tako na istim pozicijama na kojima su bili i prijedanašnje utakmice, pa će u finišu sezone nastaviti borbu za mjesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Totenhem je četvrti sa 55 bodova, koliko ima i Arsenal, a Čelzi peti sa pet bodova manje.

Totenhem je danas imao više prilika od rivala, posebno u prvom poluvremenu (tri), ali je na golu Čelzija dobro branio Peter Čeh.

Čelzi je najbliži pogotku bio u 72. minutu, kada je Huan Mata pogodio stativu iz slobodnog udarca.

I gosti su imali prilika u nastavku. posebno poslije sjajnog prodora Gereta Bejla, ali je Voker bio neprecizan.

Izabranici Harija Rednapa zaprijetili su i u 82. minutu. Adebajor je zaobišao Čeha i poslao loptu ka praznom golu, ali je Geri Kejhil uklizao i izbacio loptu u korner. U nastavku akcije Bejl je glavom pogodio prečku.

Velški reprezentativac je u finišu meča pokušao iz slobodnog udarca, ali je Čeh uspio da skrene loptu u korner.

Vigan je prvi put u istoriji iznenadio Liverpul na “Enfildu” – gosti su dva puta vodili, a veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak Viganu je donio Geri Kaldvel u 63. minutu.

Mančester Sitija je u gostima remizirao 1:1 sa Stoukom i izjednačio se po broju bodova sa gradskim rivalom Junajtedom, koji u ponedjeljak dočekuje Fulam.

Izabranici Roberta Manćinija ovim rezultatom, čini se, napravili su korak unazad u borbi za titulu, a i do remija su došli uz mnogo problema.

Stouk je poveo sjajnim pogotkom Pitera Krauča, koji je u 59. minutu iz volej udarca sa više od 20 metara zatresao mrežu Sitija.

Podjednako atraktivan bio je i izjednačujući gol Jaja Turea, koji je šutirao sa preko 25 metara, a lopta je zakačila Šokrosa i prevarila golmana Asmira Begovića.

Do kraja utakmice Siti je bezuspješno pokušavao da razbije "bedem" ispred gola Stouka, ali je domaćin izdržao.

Arsenal je nastavio je seriju odličnih rezultata, protiv Aston Vile "tobdžije" su zabilježile sedmu uzastopnu pobjedu koja ih je učvrstila na trećem mjestu na tabeli.

Važnu pobjedu borbi za opstanak izborio je Bolton, koji je kod kuće savladao Blekburn sa 2:1. Boltonu je to bio prvi meč nakon duela sa Totenhemom koji je prekinut jer je Fabris Muamba kolabirao na terenu.