Panatinaikos ostao bez bodova i navijača

Rigorozne kazne dIo su novog zakonu o sportu koji je usvojen u februaru u okviru borbe protiv nasilja na stadionima.
Ažurirano: 23.03.2012. 16:12h

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Grčke kaznila je danas Panatinaikos oduzimanjem tri boda i igranjem četiri utakmice na svom stadionu bez navijača zbog incidenata na meču sa Olimpijakosom prošle nedjelje u Atini.

Meč, koji je bio prekinut u dva navrata, prije nego što je sudija definitivno označio kraj meča, biće registrovan službenim rezultatom 3:0 za Olimpijakos.

Panatinaikos je kažnjen su i oduzimanjem dva boda za sljedeću sezonu, a moraće da plate i novčanu kaznu od 252.000 eura zbog slabe organizacije utakmice.

Panatinaikos je najavio žalbu na ovu kaznu.

Na prošlonedjeljenoj utakmici najvećih grčkih rivala drugo poluvreme je kasnilo čak 45 minuta, jer su huligani gađali policiju bakljama, raketama i drugim pirotehničkim sredstvima.

Utakmica je definitivno prekinuta devet minuta prije kraja, pri vođstvu gostujućeg Olimpijakosa od 1:0.

U neredima je povrijeđeno 20 policajaca, a uhapšeno je više od 50 huligana. Morala su da intervenišu i tri vatrogasna vozila kako bi se ugasio požar na tribinama.

Panatinaikos je ove sezone već odigrao jednu utakmicu pred praznim tribinama zbog incidenata koji su izazvali navijači.

Nakon ove kazne vodeći Olimpijakos ima 10 bodova više od Panatinaikosa.