Napoli u finalu protiv Juventusa

U drugom revanšu polufinala Napolitanci su večeras pred 50 hiljada navijača na “San Paolu” savladali Sijenu sa 2:0 i nadoknadili poraz iz prve utakmice (2:1).
Kavani, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.03.2012. 22:07h

U finalu Kupa Italije, 20. maja na rimskom “Olimpiku”, igraće Juventus i Napoli.

Gostima iz Toskane presuđeno je u prvom poluvremenu - Vergasola u 10. minutu (autogol) i Kavani u 30. pobrinuli su se da četa Valtera Macarija odigra mirniji nastavak.

U prvom revanšu polufinala Juve je sinoć tek nakon produžetaka (2:2) eliminisao Milan, poslije pobjede u prvom meču od 2:1.

Tako će Mirko Vučinić na stadionu na kojem je stekao slavu imati šansu da osvoji treći Kup u karijeri (dva je osvojio sa Romom), a Juve tek prvi trofej od 2003, nakon što mu je titula iz 2005. oduzeta zbog afere “kalćopoli”.