Kepi se nije isplatila drskost - Siti u penal drami dobio Čelsi

Kepa je, na zaprepašćenje Sarija odbio da ustupi mjesto Kabaljeru u penal seriji i ispustio loptu Aguera, kojem je uzalud pročitao šut
5060 pregleda 0 komentar(a)
Ederson, Foto: Martin Meissner
Ažurirano: 24.02.2019. 21:01h

Mančester siti je osvojio prvi trofej sezone na Ostrvu - Liga kup. Do šestog trofeja u tom takmičenju "građani" su došli nakon boljeg izvođenja penala od Čelsija na Vembliju (4:3).

Nakon 90 minuta, ali i u produžecima nije bilo golova, a više razloga za nezadovoljstvo takvim razbvojem treba da ima Čelsi jer su Kante i Pedro u drugom poluvremenu promašili kolosalne šanse.

U produžecima je Siti bio opasniji rival, a nevjerovatne scene obilježile su finiš drugog produžetka - trener Čelsija Mauricio Sari je želio da promijeni golmana, ali je drski Bask Kepa odbio da izađe.

Žoržinjo nije pogopdio prvi penal - odbranio je Ederson, a onda su bili sigurni Gindogan i Aspilikueta.

Kepa je pročitao šut Aguera, ali je ispustio loptu u mrežu. Siguran je potom bio Emerson, a Kepa je sjajno odbranio Sanneu. Ipak, David Luiz je pogodio stativu a potom su sigurni bili Bernardo Silva, Azar i na kraju Sterling za pobjedu.