Baskijci se šalili sa Junajtedom, poraz Sitija u Lisabonu

Doduše, nije još gotovo, naredne sedmice igraju se revanši, ali ko je to očekivao - Atletik Bilbao se poigrao sa Junajtedom na "Old trafordu" i slavio 3:2, dok je Siti pao u Lisabonu (1:0).
Ažurirano: 08.03.2012. 22:28h

Novi crni dan za engleski fudbal, ovoga puta u Ligi Evrope - nakon eliminacije Sitija, Junajteda i Arsenala iz Lige šampiona, vrlo moguće i Čelzija, mančesterski klubovi pali su i u drugom po rejtingu evropskom takmičenju!

Doduše, nije još gotovo, naredne sedmice igraju se revanši, ali ko je to očekivao - Atletik Bilbao se poigrao sa Mančester junajtedom na sred “Old traforda” i slavio 3:2, dok je Siti neočekivano pao protiv Sportinga u Lisabonu (1:0).

Baskijci su na Ostrvu pružili partiju kakva će se dugo pamtiti - momci Marsela Bjelse poigravali su se engleskim šampionom, kojeg je teškog poraza spasio fenomenalni golman De Hea.

Goste nije poremetio ni rani gol Mančestera (Runi), zapravo tek tada je počeo baskijski šou. Ljorente u posljednjem minutu prvog poluvremena, pa De Markos nakon akcije u kojoj je učestvovalo pola tima (doduše, iz ofsajda), i na kraju Munian nakon nevjerovatne greške Rafaela, doveli su Atletik Bilbao u predvorje četvrtfinala Lige Evrope. Nadu za “đavole” sačuvao je ponovo Runi, iz penala u sudijskoj nadoknadi.

Poraz Sitija u Lisabonu nije toliko tragičan, ali svejedno, četu Roberta Manćinija čeka pakleno težak revanš nakon poraza bez postignutog gola na stadionu “Žoze Alvalade”.

- Ne, ovaj rezultat nije iznenađenje, u fudbalu je sve moguće. Nismo igrali dobro, ali smo i pored toga trebali da damo gol. Čekamo revanš - kazao je Manćini po završetku meča.

Jednako kao poraz trenera Sitija zaboljela je povreda Kompanija, koji je već u 12. minutu napustio teren.

- Vjerujem da nije ništa teže - dodao je Manćini, koji je Stefana Savića držao na klupi cijeli meč.

Jedini gol na meču postigao je Šandao u 51. minutu.

Valensija je protiv PSV-a na “Mestalji” imala lagodnih 4:0 nakon sat vremena igre, a onda je u posljednjih pola sata primila dva gola i zakomplikovala posao u revanšu.

I Atletiko iz Madrida se opustio u finišu, pa je nakon 3:0 protiv Bešiktaša primio gol i ostavio nadu Turcima.

Lijepu noć imali su Holanđani - Tvente je kod kuće pobijedio Šalke, dok je AZ Alkmar nadigrao Udineze.

Pobjedu u gostima zabilježio je Olimpijakos, protiv Metalista u Harkovu (1:0).

Mančester junajted - Atletik Bilbao 2:3