Pikeu prijeti nova suspenzija

Španski mediji prenijeli su Pikeovu izjavu u kojoj kaže da ga je sudija Karlos Velasko Karbaljo isključio zbog kritika u pauzi između dva poluvremena.
Đerard Pike, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.03.2012. 14:01h

Suspenzija odbrambenog igrača Barselone Đerarda Pikea mogla bi da bude produžena sa jedne na tri utakmice, pošto je kritikovao sudiju u duelu sa Sportingom iz Hihona.Španski mediji prenijeli su Pikeovu izjavu u kojoj kaže da ga je sudija Karlos Velasko Karbaljo isključio zbog kritika u pauzi između dva poluvremena.Predsjednik Sudijske organizacije Viktorijano Sančes Arminio nazvao je Pikeovu izjavu "nesrećnom i ozbiljnom" i rekao da će od Disciplinske komisije Fudbalskog saveza Španije tražiti pokretanje istrage o ovom slučaju.Pike je isključen u 46. minutu utakmice sa Rasingom, koju je Barselona pobijedila sa 3:1. On će zbog već određene kazne propustiti meč protiv Rasing Santandera.Pike je crveni karton dobio pošto je oborio protivničkog napadača u trenutku kada je bio posljednji igrač odbrane svog tima.