Junajted savladao Totenhem, het-trik Pogrebnjaka

Kako je dobar potez napravio gazda Fulama, najbolje se vidjelo protiv Vulverhemptona - ruski reprezentativac je postigao tri gola u ubjedljivoj pobjedi (5:0)
Mančester junajted, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.03.2012. 19:05h

Mančester junajted ne želi tek tako da prepusti titulu Sitiju, to je dokazao i na „Vajt Hart lejnu” - „đavoli” su počistili Totenhem sa 3:1 u meču koji je, makar po engleskim medijima, poslužio kao dokaz da tim ser Aleksa Fergusona ravnopravno konkuriše za trofej prvaka Engleske.

Sa druge strane, razočaranje je Totenhem, kojeg su mnogi vidjeli kao tim koji igra najbolji fudbal na Ostrvu, a koji je u samo osam dana doživio bolno prizemljenje, jer mu je Arsenal prošle subote dao pet, Junajted sada tri...

Sparsi su, istina, u prvom poluvremenu bili opasniji, gol Davida de Hee je visio u vazduhu, a onda ih je presjekao pogodak Vejna Runija u 46. minutu prvog poluvremena - Ešli Jang je izveo korner, a sjajni napadač glavom matirao Breda Fridela.

Nakon toga se dva puta upisao Jang koji je postigao i jedan evrogol, a strijelac za domaćina je bio Džermejn Defo tri minuta prije kraja meča.

"Pravo je čudo kako smo na poluvremenu imali gol prednosti. Drugi pogodak je potpuno ubio Totenhem. A pogodak Janga? Bio je to strahovit šut, ne postoji golman koji bi ga odbranio", rekao je Ferguson.

Svega 500 hiljada eura izdvojio je vlasnik Fulama Mohamed al Fajed za Pavela Pogrebnjaka kada ga je u januaru doveo iz Štutgarta.

Kako je dobar potez napravio, najbolje se vidjelo protiv Vulverhemptona - ruski reprezentativac je postigao tri gola u ubjedljivoj pobjedi (5:0). Za potpuni krah „vukova” pobrinuo se Amerikanac Klint Dempsi, koji je dva puta bio precizan.

Njukasl i Sanderlend su igrali neriješeno, a bod „svrakama” je donio Šola Ameobi u 91. minutu.

Domaći su i ranije mogli do izjednačenja, ali Demba Ba nije iskoristio penal u 83. minutu.