Maestralni Jovetić potopio ribare: Crna Gora - Island 2:1

Teškom mukom, zahvaljujući maestralnom golu Stevana Jovetića u 87. minutu, Crna Gora savlada Island sa 2:1 i upisala prvu pobjedu nakon 12 mjeseci
Ažurirano: 29.02.2012. 19:18h

U prijateljskom odmjeravanju snaga, fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici selekciju Islanda 2:1, i upisala 11. trijumf u prijateljskim mečevima, u kojima ima i osam poraza i dva remija.

Ovo je prva pobjeda Crne Gore nakon više od 11 mjeseci ostvarili pobjedu, odnosno nakon sedam utakmica bez pobjede.

Crna Goru je do pobjede vodio napadač Fiorentine sjajni Stevan Jovetić, golovima glavom u 56. minutu i evrogolom u 87. minutu, šutem sa više od 20 metara.

Island je u 78. minutu privremeno izjednačio golom rezerviste Alfreda Finbogasona.

Rezervista Fatos Bećiraj je u 46. minutu pogodio prečku, kao što je uradio Finbogason dva minuta nakon izjednačenja.

Utakmica sa Islandom bila je prva od tri do sada zakazane do početka kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Crna Gora će, do duela sa Poljskom, gostovati Belgiji 25. maja i ugostiti Letoniju 15. avgusta.

Izabranici selektora Brnovića u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu igraće u grupi sa Engleskom, Poljskom, Ukrajinom, Moldavijom i San Marinom.

TOK MEČA

90. min - Jovetić je uz velike ovacije napustio teren, a šansu dobio debitant Bošković.

87. min - GOOOOOOOL: Bomba Jovetića sa 20 metara, 2:1 za Crnu Goru.

86. min - velika šansa za Crnu Goru, Vučinić je maestralno prošao i dodao Delibašiću, koji je prebacio gol.

80. min - kakva šansa za Island! Jovanović je pogriješio, a Finbogason pogodio prečku

79. min - GOL za Island, grom iz vedra neba! Finbogason je ušao prije samo dva minuta, iskoristio neuspjelu ofsajd zamku i matirao Božovića!

78. min - nova izmjena, umjesto Božovića na terenu je Pejović

73. min - Dobra akcije Jovetića i Delibašića, napadač Raja pucao je preko gola

70. min - Crna Gora se odblokirala nakon gola. Sjajan šut Vučinića iz daljine, lopta je prohujala pored stative

64. min - Žuti karton za Milana Jovanovića

63. min - Treća izmjena za Crnu Goru, umjesto Damjanovića ušao je Delibašić

56. min - GOOOOOOOOOL: Crna Gora vodi. Božović je centrirao, a Jovetić glavom savladao Magnusona!

54. min - Opasan šut Gislasona iz Islanda

53. min - Žuti karton za Vladimira Božovića

46. min - odmah šansa za Crnu Goru - nakon akcije Vučinića, Bećiraj je pogodio prečku!

Počelo je drugo poluvrijeme, dvije izmjene u crnogorskom taboru - umjesto Vukčevića ušao je Vučinić, umjesto Ćetkovića Bećiraj.

Kraj prvog poluvremena

43. min - novi zicer za Island - opet je Bjarnason ostao sam, ali je još jednom promašio gol! Crna Gora igra slabije kako se odvija tok utakmice...

36. min - najveća šansa na utakmici, gosti su umalo poveli - Bjarnason je šutirao glavom nakon prekida, tik pored stative

35. min - akcija Savić-Božović-Zverotić, vezista Jang Bojsa pucao je pravo u golmana

30. min - opao je ritam utakmice, Islanđani sve češće opasni nakon prekida

17. min - prvi šut gostiju, Halfredson je opalio iz daljine

15. min - Crna Gora uglavnom napada preko lijeve strane, na kojoj je Jovetić. Pokušao je Savić iz daljine, ali preko gola

10. min - Jovetić je šutirao sa deset metara, Magnuson odbranio. Crna Gora je sve bliža golu

8. min - još jedan pokušaj Vukčevića, pored gola. Crna Gora dominira, ali jak vjetar i neravan teren otežavaju posao igračima.

4. min - prvi pokušaj, Vukčević je šutirao preko gola.

Utakmica je počela...

Crna Gora: M. Božović; Savić, Džudović, Jovanović, V. Božović; Drinčić, Zverotić, Vukčević, Ćetković; Jovetić, Damjanović.

Island: Magnuson; Stenson, R. Sigurdson, Erikson, Otesen; Jonson, Arnason, Halfredson, Gislason; G. Sigurson, Bjarnason.

Crna Gora večeras na Gradskom stadionu igra prijateljsku utakmicu protiv Islanda. To je prva utakmica izabranika Branka Brnovića nakon neuspješnog dvomeča sa Češkom, u baražu za Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini.

Kao što je najavljeno, na klupi je Mirko Vučinić.