„Milioneri” ne posustaju, pobjeda Bajerna

Borusija savladala Hanover, dok je Bajern bez problema izašao na kraj sa Šalkeom u derbiju...
Levandovski, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.02.2012. 19:13h

Šampionska serija Borusije iz Dortmunda traje i nakon duela sa Hanoverom.

„Milioneri” su slavili sa 3:1, upisali sedmu uzastopnu pobjedu u Bundes ligi, pa se cijela Njemačka s pravom pita da li postoji neko ko može da zaustavi tim Jirgena Klopa na putu ka odbrani titule.

Hanover definitivno nije imao snage za to, a domaćinu je posao olakšao Roman Levandovski, strijelac dva gola u prvom poluvremenu.

Gosti su reagovali u nastavku (pogodak Ja Konana), imali i dvije šanse za izjednačenje, a tačku na novi trijumf rurskog velikana stavio je Hrvat Ivan Perišić u 91. minutu.

Bajern je nastavio trku i sačuvao četiri boda manje od lidera pobjedom nad opasnim Šalkeom (2:0).

Čudesni tandem gostiju Hutelar - Raul, međutim, nije imao svoj dan, pa su Bavarci zahvaljujući dvostrukom strijelcu Franku Riberiju lakše nego što se očekivalo srušili ekipu Huba Stevensa.

"Čestitam našem golmanu Timu Hildebrandu, zbog njega nismo doživjeli težak poraz", Stevensove riječi najbolje govore kako je Šalke igrao na „Alijanc areni”.