Liverpul nije kaznio kiks Sitija, senzacionalni debakl Čelsija

1100 pregleda 0 komentar(a)
Mohamed Salah u duelu sa Mendijem, Foto: BETA/AP

Ako na kraju Premijer lige ne ispuni san čekan skoro tri decenije, Liverpul će pamtiti meč sa Lesterom.

Dan nakon što je Mančester siti izgubio od Njukasla, "redsi" su imali šansu da pobjegnu na plus sedam, ali su osvojili samo bod na svom terenu - 1:1.

Sve je krenulo kako treba, već u trećem minutu Sadio Mane je pogodio za vođstvo.

Izjednačio je Hari Megvajer u finišu poluvremena, a "lisice" u nastavku izdržale pritisak i rastužili "Enfild".

Pet bodova prednosti sada ima Liverpul nad šampionom.

Klasični nokaut doživio je Čelsi i to od Bornmuta - nestvaran poraz tima Mauricija Sarija, koji bi mogao kraće da se zadrži u Londonu nego što je planirao.

"Trešnjice" su slavile čak sa 4:0, uz dva gola Džošue Kinga.

Totenhem je golovima Sona i Ljorentea u posljednjih deset minuta preokrenuo vođstvo Votforda i slavio 2:1 na svom terenu.