Napoli savladao Inter, potop Rome u Bergamu

Rimljani izgubili od Atalante sa 4:1, a het-trik je upisao Argentinac Herman Denis. Roma meč završila sa devet igrača...
Enrike, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 26.02.2012. 22:10h

Ni Napoli nije imao milosti prema tužnom Interu, pa je tim Klaudija Ranijerija i u četvrtom meču zaredom u Seriji (5. u svim takmičenjima) ostao bez datog gola.

Napolitanci su iskoristili jednu od nekoliko prilika i preko Ezekjela Lavecija u 59. minutu upisali još jednu pobjedu...

Inter je u crnoj seriji, nije slavio ni u osmoj utakmici u nizu, pa se italijanski mediji s pravom pitaju šta Masimo Morati više čeka, zašto je Ranijeri još uvijek na klupi.

Utisak ne bi popravilo ni to da je Đampaolo Pacini u 88. minutu pogodio glavom sa svega nekoliko metara.

Udineze je osvojio tri boda u Bolonji (3:1) i time prekinuo seriju od tri meča bez trijumfa, dok je Lacio ostanak trenera Edija Reje proslavio pobjedom nad Fiorentinom na „Olimpiku”.

Presudio je gol Miroslava Klosea u 36. minutu.

Atalanta je otkrila sve Romine boljke i nanijela joj poraz od kojeg će teško da se oporavi.

Tim iz Bergama je slavio sa 4:1, a tri gola je postigao najbolji strijelac ekipe Herman Denis koji je tako prekinuo post od osam utakmica bez pogotka.

Roma je meč u Bergamu završila sa devet igrača - u 54. je direktan crveni karton dobio Osvaldo, a potom u 82. i Kaseti.

Atalanta je brzo povela sa 2:0, Roma se vratila do poluvremena preko Borinija, ali je u nastavku greškama dozvolila domaćinu da upiše lagani trijumf.

Sijena je razbila Palermo (4:1), Katanija je bila bolja od Novare (3:1), dok je važna tri boda u gostima upisao Leće koji je savladao Kaljari (2:1).

Bolonja – Udineze 1:3 (Kone 81 - Di Natale (penal) 38, Basta 56, Floro Flores 84)

Napoli – Inter 1:0 (Laveci 59)

Lacio - Fiorentina 1:0 (Klose 36)

Atalanta - Roma 4:1 (Marilungo 10, Denis 19, 47, 66 - Borini 36)

Sijena - Palermo 4:1 (Terci 23 (penal), Bogdani 33, Rosetini 46, Brijenca - Budan 12)

Katanija - Novara 3:1 (Bergesio 30, Markeze 48, Gomes 55 - Rubino 84)

Kjevo - Ćezena 1:0 (Moskardeli 78)

Kaljari - Leće 1:2 (Larivej 50 - Murijel 45, Bertolaći 64)