Udineze pretumbao PAOK, Pirova pobjeda Ajaksa

63 pregleda 0 komentar(a)
Udineze, Foto: Beta AP
Ažurirano: 23.02.2012. 22:43h

Favoriti su opravdali očekivanja u revanšima 1/16 finala Lige Evrope.

Derbi je igran u Solunu, gdje je Udinezeu trebala pobjeda za prolaz na vrućem “Tumba stadionu”. Lakše od očekivanog, s obzirom na to da “zebre” nijesu blistale na svom “Friuliju”, a bez povrijeđenog Di Natalea im je napad neubjedljiv i u Seriji A.

Ipak, golovima Danila i Floro Floresa, Udineze je već u 15. minutu bio putnik u osminu finala. Posljednji pogodak na utakmici postigao je Domizi iz penala koji je gostima poklonio sudija iz Norveške, Tom Harald Hagen.

Ulogu favorita, ali teže od očekivanog opravdao je i Atletik, koji se mučio protiv moskovske Lokomotive. Baskijcima je bila potrebna pobjeda, jer su u prvom meču poraženi sa 2:1, a nakon prvog, bezidejnog dijela, izabranici Marsela Bjelse su bili bolji u nastavku. Ipak, brojne promašene šanse i isključenje Amorebjete u 60. minutu, učinile su da “San Mames” zanijemi. Ali samo za nakratko, pošto je dva minuta kasnije nakon kornera Ljorente najviše skočio a Munijan bio najbrži na drugoj stativi za konačnih 1:0.

Tvente je i pred svojim navijačima identično savladao Steauu (1:0), a isto je uradila i Valensija, koja je golom Žonasa u 24. minutu odagnale nade Stouka. Novu pobjedu nad Trabzonom ostvario je PSV, samo ovoga puta na svojoj “Filips areni” (4:1). Hanover je minimalno slavio na gostovanju Klub Brižu, a jedini duel bez golova odigrali su Strandard i Visla u Liježu.

Ajaks je na "Old trafordu" preokrenuo protiv Mančester junajteda, ali uzalud - "kopljanicima" je za prolaz nedostajao treći gol.

Atletik - Lokomotiva 1:0 - Prvi meč 1:2