Ko je sve obezbijedio Ligu šampiona naredne sezone: Rebusi u Italiji i Francuskoj

84 pregleda 0 komentar(a)
Real Madrid - Juventus slavlje, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.05.2018. 10:48h

Mjesto u Ligi šampiona za sezonu 2018/19, nakon ovog vikenda, obeubijedio je 21 klub.

U grupnoj fazi biće Barselona, Atletiko Madrid, Real Madrid, Valensija, Mančester siti, Mančester junajted, Totenhem, Liverpul, Juventus, Napoli, Roma, Bajern, Šalke, Hofenhajm, Borusija Dortmund, Pari sen Žermen, Lokomotiva Moskva, CSKA Moskva, Porto, Šahtjor i Briž.

Od naredne sezone, 26 timova imaće direktan prolaz u elitno takmičenje, tako da je upražnjeno još pet mjesta.

Italija

U igri su Lacio i Inter, koji se sastaju u posljednjem kolu Serije A. “Nerazuri” moraju da pobjede u Rimu, Laciju je dovoljan bod.

Francuska

Drugoplasirana ekipa francuskog šampionata ide u grupnu fazu, a uoči posljednjeg kola na tom mjestu je Monako, sa dva boda više od Liona, a tri od Olimpik Marseja.

Monako u posljednjem kolu gostuje ekipi Troa, koja je ispala iz lige.

Moguće da će Francuzi imati tri direktna učesnika. To će se dogoditi ako Marsej osvoji Ligu Evrope, pobjedom u finalu nad Atletiko Madridom.

Turska

Prvak Turske biće odlučen u posljednjem kolu. Galatasaraj ima tri boda više od Istanbul Bašakšehira.

Galati je u posljednjoj rundi dovoljan bod protiv Geztepea u gostima, ili da Istanbul ne pobijedi Kašimpasu kod kuće.

Češka

Teorijski, Viktorija Plzenj nije prvak, ali ima sedam bodova prednosti nad Slavijom, tri kola prije kraja.