Pobjede Borusije i Bajerna, petarda Štutgarta

Favoriti za titulu osvojili po tri boda protiv Bajera i K'lauterna. Štutgart deklasirao Hertu uz tri gola Harnika...
Kagava, Foto: REUTERS
Ažurirano: 11.02.2012. 19:51h

Borusija Dortmund i Bajern su nastavili trku za titulu - „milioneri” su imali problema sa Bajerom kod kuće, ali je gol Šinđija Kagave u posljednjim trenucima prvog poluvremena omogućio timu Jirgena Klopa da nastavi niz pobjeda, dok je Bajern rutinski odradio duel sa Kajzeslauternom.

Bavarci su slavili sa 2:0, a sve je bilo gotovo već nakon pola sata igre na „Alijanc areni” - Mario Gomes je u 6. načeo rivala, a Tomas Miler u 30. minutu postavio konačan rezultat.

Aktuelni šampion i nakon ovog kola ima dva boda prednosti u odnosu na Bajern, ali i mnogo bolju formu, jer je protiv „farmaceuta” upisao 5. uzastopni trijumf u prvenstvu...

"Potpuno sam zadovoljan. Savladali smo tim koji je znao šta želi u Dortmundu", rekao je Klop.

Štutgart je prekinuo niz od sedam mečeva bez trijumfa. Platila je Herta, koja je u gradu Mercedesa primila pet golova. Vedad Ibišević je načeo ekipu iz Berlina, a junak je bio Austrijanac Martin Harnik, koji je upisao het-trik. Goleadu je zaokružio Japanac Šinđi Okazaki.

"Dugovali smo navijačima reakciju nakon loših rezultata. Konačno nismo imali pritisak, zato je i rezultat došao", kazao je trener Štutgarta Bruno Labadija.

Borusija Menhengladbah je deklasirala Šalke i preuzela treće mjesto na tabeli. Gostima su presudili Rojs, Hanke i Arango.

Borusija D. - Bajer 1:0 (Kagava 45)

Bajern - K'lautern 2:0 (Gomes 6, Miler 30)

Majnc - Hanover 1:1 (Zidan 7 - Sobjeh 89)

Štutgart - Herta 5:0 (Ibišević 24, Harnik 28, 41, 58, Okazaki 32)

Verder - Hofenhajm 1:1 (Arnautović 90 - Vestergard 4)

Borusija M. - Šalke 3:0 (Rojs 2, Hanke 15, Arango 31).