Borac i Partizan namjestili meč

99 pregleda 0 komentar(a)
Dragiša Pejović, Foto: Seattlepi.com
Ažurirano: 10.02.2012. 22:08h

Dragiša Pejović, nekadašnji defanzivac Čačana koji više nije profesionalac, tvrdi da su mu čelnici kluba naložili da napravi i penal, ako treba, kako bi Partizan slavio protiv Borca.

Spreman je, kako kaže, da ide i na poligraf.

Izjava Pejovića našla se u crnoj knjizi FIFpro, udruženja sindikata fudbalskih profesionalaca.

On se pojavio u Briselu gdje je pričao o svojim iskustvima iz srpskog fudbala.

Portal novosti.rs je prenio ono što im je Pejović rekao o meču između Borca i Partizana prije četiri godine.

"Direktor kluba Sloba Ilić mi je naredio da pustim meč, da napravim penal, ako do 70. minuta rezultat bude neriješen", rekao je Pejović.

On je dodao da ga je direktor kluba davio pred 20 igrača.

Pošto je svjestan da će saigrači ćutati iz straha spreman je da ide i na poligraf.

"Nisam tada smio da prijavim jer sam se bojao za bezbjednost porodice. Nisam imao kome da prijavim, ne vjerujem nadležnim organima. Ali spreman sam da idem na poligraf, volio bih da to učini i druga strana", dodao je ovaj fudbaler koji više nije profesionalac.

On je nakon Borca igrao za Novi Pazar, a sada je u Banetu iz Raške, ne igra više profesionalno fudbal.

Ovo je drugi igrač Borca, poslije bivšeg reprezentativca, Bobana Dmitrovića koji je optužio čelnike Čačana da su namještali mečeve.

Utakmica o kojoj najvjerovatnije priča Pejović završena je pobjedom Partizana od 1:0, a strijelac je bio Nenad Đorđević u 90. minutu.

To je duel iz 2008. a godinu dana ranije, Partizan je takođe slavio sa 1:0, strijelac je bio Adem Ljajić.