Lacio preokrenuo protiv Ćezene sa igračem manje

Fudbaleri Lacija pobijedili su večeras na svom terenu Čezenu sa 3:2, iako su na poluvremenu gubili 2:0, u prvom meču 23. kola italijanske Serije A.
Ernanes, Foto: Beta AP
Ažurirano: 09.02.2012. 23:22h

Fudbaleri Lacija pobijedili su večeras na svom terenu Ćezenu sa 3:2, iako su na poluvremenu gubili 2:0, u prvom meču 23. kola italijanske Serije A.

Gosti su poveli u 14. minutu pogotkom Adrijana Mutua. Golu je prethodio odličan prodor po lijevoj strani Vinćenca Jakinte i asistencija Rumunu koji je sa tri metra samo "ćušnuo" loptu u mrežu.

Jakvinta je u 35. minutu iz penala povećao prednost Ćezene na 2:0, a fudbaler Lacija Abdulaj Konko dobio je crveni karton zbog skrivljenog penala.

Lacio je smanjio u 53. minutu golom Brazilca Ernanesa, a Rimljani su izjednačili osam minuta kasnije pogotkom reprezentativca Bosne i Hercegovine Senada Lulića.

Veliki preokret i pobedu Laciju doneo je Čeh Libor Kozak golom u 63. minutu.

Lacio je pobjedom izbio na treće mjesto na tabeli Serije A sa 42 boda i sada ima bod više od četvrtoplasiranog Udinezea.