Kaseres dva puta matirao Milan, Juventus blizu finala

U duelu rivala za ovogodišnji Skudeto, presudila su dva gola zimskog pojačanja, Martina Kaseresa.
Kaseres, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.02.2012. 22:51h

Juventus je dobio prvu rundu protiv Milana (2:1), u polufinalu Kupa Italije, i to na “San Siru” – u duelu rivala za ovogodišnji Skudeto, presudila su dva gola zimskog pojačanja, Urugvajca Martina Kaseresa, povratnika u torinski klub.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova, a Juventus je poveo u 53. minutu, kada je Kaseres poslao u mrežu jednu odbijenu loptu.

Milan je izjednačio desetak minuta kasnije, Luka Antonini je s lijeve strane centrirao na drugu stativu, Masimo Ambrozini je glavom spustio loptu u peterac Marka Storarija, a onda je Stefan El Šaravi zatresao mrežu gostiju.

Pobjedonosni gol Juventus se postigao u 83. minutu, kada je Kaseres sa ivice šesnaesterca pogodio same rašlje gola nemoćnog Marka Amelije.