Budućnost konačno dobila kod kuće, povratak Zete i Rudara

Ništa teoretski nije razjašnjeno nakon mečeva 32. kola, ali je sada izvjesno da će se Zeta i Rudar boriti sa Grbljem za Evropu, dok Iskri i Komu ne preostaje ništa drugo nego da pokušaju da izbore opstanak bez baraža. Tri kola su do kraja, naredno je već u srijedu
Ilija Tučević, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 12.05.2018. 17:18h

Prva pobjeda Budućnosti na stadionu pod Goricom od decembra prošle godine dovela je "plave" na milimetar od plasmana u Evropu.

Na debiju Miodraga Džudovića, Budućnost je savladala ekipu Dečića, novog drugoligaša (3:1), i ostala devet bodova ispred četvrtoplasirane Zete.

Teoretski, Budućnosti je za Evropu dovoljan još bod, zbog slabijeg međusobnog skora od tima iz Golubovaca.

Dva gola za Podgoričane postigao je Ilija Tučević, a pobjeda je mogla da bude i ubjedljivija da je Darko Nikač u nastavku realizovao penal (pogodio stativu).

Novi šampion Sutjeska izvukla je bod kraj Bistrice protiv Grblja - 1:1.

Gosti su bili bliži pobjedi, nakon gola Grivića početkom nastavka, ali ih je njihov bivši član Branislav Janković 10 minuta prije kraja spriječio da ostvare prvu pobjedu još od 4. aprila.

Grbalj nije slavio već sedam mečeva, uključujući i dva u Kupu, čime je zaostao u borbi za plasman u Evropu.

Prestigli su ga Zeta i Grbalj.

Golubovčani su golovima Nikole Krstovića, Ljullđuraja i Adžovića slavili sa 3:1 protiv Petrovca i vratili se na 4. pozijicu - mjesto koje donosi plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, osim u slučaju da Igalo osvoji Kup.

Rudar je ostvario važnu pobjedu protiv Kom Eurozoxa na Zlatici i sada je od 4. mjesta udaljen samo bod. Trijumf izabranicima Miodraga Vukotića donijeli su Filip Mitrović i Armin Bošnjak.

Kom je nakon ovog poraza "osuđen" za borbu za izbjegavanje baraža, baš kao i Iskra, koja protiv ove jeseni nepobjedive Mladosti nije uspjela da prekine lošu seriju rezultata - završilo se 1:1.

Danilovgrađani su poveli već u 3. minutu golom Krstovića, ali je njihovo vođstvo trajajalo isto toliko, samo tri minuta - gosti su izjednačili nakon topovskog udarca Vojina Pavlovića.

Iskra nije dobila već šest utakmica, u kojima je upisala četiri poraza i dva remija.

Do kraja sezone ostala su još tri kola, a naredno je već u srijedu.

Rezultati 32. kola

Sutjeska - Grbalj 1:1 kraj

Branislav Janković 80. - Dragan Grivić 50.

Budućnost - Dečić 3:1 kraj

Slavko Damjanović 10, Ilija Tučević 35, 42. - Radivoje Golubović 60.

Iskra - Mladost 1:1 kraj

Željko Krstović 3. - Vojin Pavlović 6.

Zeta - Petrovac 3:1 kraj

Nikola Krstović 9, Pjeter Ljujđuraj 64, Aldin Adžović 90+3. - Benjamin Kacić (penal) 69.

Kom Eurozox - Rudar 0:2