Borusija u polufinalu Kupa Njemačke

Borusija iz Dortmunda prva je izborila plasman u polufinale njemačkog Kupa, pošto je u gostima, pred nešto manje od 12.000 gledalaca, eliminisala četvrtligaša Holštajn Kil sa 4:0.
Ivan Perišić, Borusija Dortmund, Foto: Reuters
Ažurirano: 08.02.2012. 00:18h

Aktuelni šampion Bundes lige i trenutni lider prvenstva poveo je u 11. minutu, kada je nakon jednog centaršuta odbrana domaćih loše reagovala, Ivan Perišić pokušao atraktivno postići gol makazicama, ali je lopta otišla ka Robertu Levandovskom koji je neometano sa tri metra poslao u mrežu.

Sedam minuta kasnije na 2:0 povisio se Šinji Kagava, na asistenciju Lukaša Piščeka. U drugom poluvremenu plasman u polufinale ovjerili su Lucasa Barios i Ivan Perišić.

Tri utakmice četvrtfinala na programu su u srijedu, a sastaju se Hofenhajm – Grojterfirt, Herta – Borusija Menhengladbah i Štutgart – Bajern Minhen.

Šalke, prošlogodišnji pobjednik Kupa, eliminisan je u osmini finala.