Povratak "đavola": Čelziju malo i 3:0

Spektakl u Londonu pokvario je sudija Hauard Veb koji je u prvom poluvremenu propustio da dodijeli Kejhilu crveni karton nakon faula nad Velbekom, ali je zato sve kompenzovao u nastavku.
Runi, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.02.2012. 18:48h

Ni tri gola prednosti, ni situacija u kojoj Mančester junajted nije djelovao kao tim koji može da se vrati nisu bili dovoljni Čelziju da dođe do trijumfa u derbiju - “plavci” su vodili sa 3:0 u 50. minutu, a na kraju su strahovali da ne izgube, jer se Junajted ekspresno vratio (3:3).

Tako su “đavoli” spasli već izgubljen meč, ali im to nije bilo dovoljno da opet sustignu Mančester siti I izjednače se na tabeli.

Međutim, poslije svega što se dešavalo na “Stemford bridžu”, ser Aleks Ferguson može da bude presrećan što ima minus dva u odnosu na “građane”.

Spektakl u Londonu pokvario je sudija Hauard Veb koji je u prvom poluvremenu propustio da dodijeli Gariju Kejhilu crveni karton nakon faula nad Velbekom, ali je zato sve kompenzovao u nastavku.

Kod 3:0 je dosudio dva diskutabilna penala za Mančester (oba je iskoristio Runi), a bod je donio Havijer Ernandes pogotkom glavom šest minuta prije kraja meča.

Danas je odigrana i utakmica između Njukasla i Aston Vile, a slavio je domaćin sa 2:1.

Golove za “svrake” su postigli imenjaci – Demba Ba i Demba Sise, dok je strijelac za Vilu bio Robi Kin.

Čelzi - Mančester j. 3:3 (Evans 36 (autogol), Mota 46, Luiz 51 - Runi 58 (penal), 69 (penal), Ernandes 84)

Njukasl - Aston Vila 2:1 (Ba 30, Sise 70 - Kin 45)