Stop za Bajern u Hamburgu

Bavarci remizirali u Hamburgu i sada zaostaju za Borusijom dva boda. Šampion je juče bio bolji od Nirnberga
Hamburger, Foto: REUTERS
Ažurirano: 04.02.2012. 20:05h

Bajern više nije najveći favorit za titulu u Njemačkoj, to je postalo jasno poslije remija Bavaraca sa Hamburgom (1:1).

Tim iz MInhena je sada izgubio prvo mjesto, Borusija iz Dortmunda ima dva boda više i igru koja garantuje velike stvari...

Sa druge strane, Bajern je i danas pokazao da u ovom trenutku nije na vrhuncu. Bod mu je donio Ivica Olić u 71. minutu nakon što je HSV vodio od 23. golom mladog Italijana (20 godina) Jakopa Sale.

Šalke se okliznuo u lošem momentu. Tim Huba Stevensa je remizirao kod kuće sa Majncom (1:1) i to mu je prvi neuspjeh u Bundes ligi nakon pet vezanih pobjeda.

Danas su "nebesko-plavi", međutim, od starta bili u problemu, jer su gosti već poslije 15 minuta poveli golom Egipćanina Mohameda Zidana.

Majnc je nakon toga imao još nekoliko polušansi da pregazi Šalke, ali je uslijedila reakcija u nastavku - domaćin je izjednačio preko Obasija u 59. i do kraja tražio tri boda.

Ipak, šutevi Raula, Farfana i Marike nisu našli put do mreže.

Šalke je ovim remijem izgubio korak za liderom Borusijom iz Dortmunda koja sada ima dva boda više.

Bajer i Štutgart su u Leverkuzenu odigrali neriješeno (2:2), a bod "švabama" donio je Austrijanac Martin Harnik minut prije kraja utakmice na "Baj areni".

Borusija iz Menhengladbaha nije mogla više od remija bez golova u Volfsburgu, dok je Hanover osvojio Berlin - golom Abdelauea je pobijedio Hertu.

Bajer - Štutgart 2:2 (Kisling 11, Rolfes (penal) 47 - Šiber 23, Harnik 89)

Herta - Hanover 0:1 (Abdelaue 68)

Hofenhajm - Augsburg 2:2 (Mlapa 38, Salihović (penal) 51 - Molders 31, Langkamp 72)

Šalke - Majnc 1:1 (Obasi 59 - Zidan 15)

Volfsburg - Borusija M. 0:0

Hamburger - Bajern 1:1 (Sala 23 - Olić 71)