"Milioneri" bez problema u Nirnbergu

"Milioneri" su slomili domaćina u drugom poluvremenu, nakon što je Nirnberg tokom prvih 45 minuta imao tri dobre šanse da postigne gol.
Kagava, Foto: Reuters
Ažurirano: 03.02.2012. 22:25h

Borusija iz Dortmunda ostala je sama na vrhu tabele u Bundes ligi, nakon večerašnje pobjede u ledom okovanom Nirnbergu (2:0).

"Milioneri" su slomili domaćina u drugom poluvremenu, nakon što je Nirnberg tokom prvih 45 minuta imao tri dobre šanse da postigne gol. Čim je počeo nastavak Kel je iskoristio povratnu loptu Piščeka i sa desetak metara pogodio mrežu.

Nakon vodećeg gola sve je bilo lakše za "milionere", jer je domaćin jalovo napadao i ostavljao veliki prostor na svojoj polovini. Nakon što je Kagavi poništen gol iz ofsajda, Lukas Barios je u 82. minutu osigurao trijumf gostiju za bijeg na tri boda u odnosu na vodeći Bajern.