Remi Barse u Valensiji, Mesi promašio penal

Barsa je, međutim, bliža prolasku, jer joj je u revanšu na "Nou Kampu" dovoljno da odigra 0:0, iako je malo vjerovatno da će Gvardiola igrati na nulu
55 pregleda 0 komentar(a)
Barselona, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.02.2012. 22:31h

Valensija i Barselona odigrali su bez pobjednika (1:1) u prvom meču polufinala Kupa Kralja večeras na "Mestalji".

Domaćin je poveo u 27. minutu kada je Matje pronašao rupu u odbrani Katalonaca, a Žonas hladnokrvno finiširao pored nemoćnog Pinta.

Baš kao u prvom meču četvrtfinala u gostima protiv Reala Barsa je izjednačila preko Pujola, opet nakon prekida - domaći golman Dijego Alveš odletio je u prazno, a kapiten Barse glavom pogodio mrežu.

Upravo je Alveš "krivac" što epilog meča na "Mestalji" nije bio isti kao pomenuti duel Reala i Barse - gostima je u 56. minutu sviran penal, ali je golman Valensije odbranio šut Mesija sa bijele tačke.

Barsa je, međutim, bliža prolasku, jer joj je u revanšu na "Nou Kampu" dovoljno da odigra 0:0, iako je malo vjerovatno da će Gvardiola igrati na nulu. Katalonce bi u finalu vjerovatno sačekao Atletik Bilbao, koji je u prvom meču polufinala slavio u gostima protiv trećeligaša Mirandesa sa 2:1.

Osim ako amateri ne naprave još jedno čudo...