„Redsi” na domak trofeja

Bili su “građani” srećniji, dva puta su dolazili u prednost, a druga im je čak garantovala finale. Ipak, Krejg Belami je pogodio sa desetak metara na asistenciju Glena Džonsona za konačnih 2:2.
Stiven Džerard, Foto: Beta AP
Ažurirano: 25.01.2012. 23:46h

Superbogati Mančester siti nije neranjiv. Pokazao je to Liverpul u revanšu drugog polufinala, kada je boljom igrom remizirao protiv najjačeg sastava lidera Premijer lige (2:2), i zahvaljujući pobjedi na ”Itihadu” od 1:0, u finalu će igrati protiv drugoligaša Kardifa.

A “redsi” su imali problema na “Enfildu”, jer je David Silva proigrao Najdžela de Jonga za 1:0 u 31. minutu. Ipak, kapiten Stiven Džerard je poravnao rezultat sa penala koji je skrivio Mika Ričards, igrajući rukom nakon šuta Danijela Agera.

Poučen prvim duelom na “Itihadu”, kada je Liverpul dominirao nad njegovim kombinovanim sastavom i slavio sa 1:0, Roberto Manćini je na poluvremenu našeg reprezentativca Stefana Savića zamijenio napadačem Serhiom Aguerom. Ipak, prvi su do prilika, i to sjajnih došli domaći igrači. Prvo preko Kajta, a potom i Džerarda.

A onda je proradila “jugo veza”, Kolarov je asistirao Edinu Džeku za 2:1, što je bio rezultat kojim bi “građani” bili u finalu. Ipak Belami se izborio za pravdu, a Mančester sitiju ostaje da sve snage usmjeri na osvajanje Premijer lige. “Građani” nijesu uspjeli da se plasiraju u nokaut fazu Lige šampiona, a u gradskom derbiju su eliminisani i iz FA kupa.

Učešće u Ligi Evrope Manćiniju će značiti samo u održanju forme igračima koji manje dobijaju šansu.