Kavani srušio Inter, Napoli u polufinalu

Za Napoli je sada otvoren put do finala, jer će protivnik u narednoj rundi biti Sijena, koja je iznenađujuće slavila protiv Kjeva u Veroni (gol Destra u 54. minutu).
Napoli, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.01.2012. 22:25h

Napoli je treći polufinalista Kupa Italije, nakon Juventusa i Sijene - četa Valtera Macarija eliminisala je aktuelnog osvajača, ekipu Intera, pobjedom na "San Paolu" izborenu u drugom poluvremenu (2:0).

Oba gola za Napolitance postigao je Edison Kavani - prvi u 50. minutu iz penala koji je sam izborio (faulirao ga Mota u vjerovatno posljednjem meču za Inter, jer se očekuje transfer u PSŽ), a drugi u sudijskoj nadoknadi nakon kontranapada.

Inter se tako prvi put od 2003. godine oprašta od Kupa prije polufinala.

Posljednji polufinalista znaće se danas, nakon okrašaja Milana i Lacija na "San Siru". Protivnika čeka Juventus.

Za razliku od dosadašnjih rundi, u polufinalu će se igrati dva meča.