Milan tek nakon produžetaka slomio Navaru

Presudio gol Pata u 10. minutu drugog produžetka. Milan će u četvrtfinalu igrati sa Lacijom na Rimu, a utakmica je na programu 26. januara.
Pato, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.01.2012. 22:38h

Mnogo teže nego što se očekivalo Milan se plasirao u četvrtfinale Kupa Italije - ekipa Masimilijana Alegrija slavila je protiv Novare, ali tek nakon produžetaka.

Gosti su, naime, dva minuta prije kraja regularnog toka golom Radovanovića iz slobodnog udarca izjednačili na 1:1 i šokirali poluprazni "San Siro".

Moralo se u produžetke, gosti su se povukli nadajući se penalima, ali su izdržali samo 10 minuta. Robinjo je fenomenalno provukao loptu za Pata, koji je bio na ivici ofsajda, prebacio je golmana Fontanu i zakucao loptu u mrežu sa dva metra. Spasa za Novaru više nije bilo...

Alegri je, inače, počeo meč sa kombinovanim timom, sa Inzagijem i El Šaravijem u vrhu napada, dok su Pato i Robinjo ušli tek u drugom poluvremenu (Ibrahimović ostao na klupi).

Upravo je El Šaravi postigao prvi gol za Milan, nakon sjajne solo-akcije u 24. minutu.

Milan će u četvrtfinalu igrati sa Lacijom na Rimu, a utakmica je na programu 26. januara.

Posljednji par polufinala biće poznat sjutra. Sastaju se Inter i Đenova, a protivnika čeka Napoli.