Inter u naletu, Milito iskalio bijes na Parmi

Inter slavio sa 5:0 i tek četvrti put u sezoni pobijedio da dva ili više golova razlike. Dva pogotka Milita, upisali se i Pacini i Faraoni...
Milito, Foto: REUTERS
Ažurirano: 07.01.2012. 22:33h

Navijači Intera definitivno nisu mogli da požele bolji početak godine, kao ni bolju najavu velikog milanskog derbija koji se igra naredne nedjelje.

Tim Klaudija Ranijerija je deklasirao Parmu sa 5:0, a 2012. je počela sjajno i za Dijega Milita.

Argentinac, koji je u 2011. godini bio samo sjenka napadača koji je Interu donio tri trofeja, praktično je sam riješio meč sa dva gola i asistencijom kod gola Đampaola Pacinija za 4:0.

Tačku na veliki trijumf stavio je mladi Marko Davide Faraoni evrogolom samo dva minuta nakon što je zamijenio Milita...

Milanskoj ekipi je ovo tek četvrti put u sezoni da je slavila sa dva ili više golova razlike.

"Bio je ovo najbolji Inter od kada sam trener. Znali smo da Parma ima brze napadače, ali smo toliko dobro držali sredinu terena, da problema nije moglo da bude", rekao je Ranijeri.

Inter je upisao 5. pobjedu zaredom u Seriji A i sada je na samo bod od četvrtoplasiranog Lacija, a ima tri manje (i utakmicu više) od trećeplasiranog Udinezea.

Za razliku od Intera, Lacio je doživio debakl - Rimljani su u prvom meču nakon pauze poraženi u Sijeni sa 4:0.

"Lacio je i dalje na odmoru", napisala je "Gazeta delo sport" nekoliko minuta nakon što je tim Edija Reje počišćen sa terena "Artemio Frankija".

Lacio je na poluvremenu gubio sa 3:0, a u finišu tog dijela igre je ostao i sa igračem manje, jer je isključen golman Bizari.

Zato je i Sijena u nastavku i stala, pa je samo jednom pronašla put do mreže Kariza.

"Izvinjavam se svim navijačima, ovo je bila užasna partija mog tima - istakao je Reja.

Juventus gostuje u Lećeu, a Mirko Vučinić je najavljen da će od prvog minuta da predvodi napad "stare dame" na stadionu na kojem je stvorio fudbalsko ime.

"Želimo da nastavimo tamo gdje smo stali na kraju prošle godine. Dakle, hoćemo tri boda, ali moramo da budemo pažljivi, Leće je mnogo opasniji nego što kaže tabela", kazao je Antonio Konte.

Milan ide u Bergamo, Roma dočekuje Kjevo, a Stevan Jovetić sa Fiorentinom gostuje Novari.

Inter - Parma 5:0 (Milito 13, 41, Mota 18, Pacini 56, Faraoni 79)

Sijena - Lacio 4:0 (Destro 11, 81, Kalajo (penal) 35, 45 (penal).