Evertonu prva pobjeda u 2012.

Viktor Aničebe, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.01.2012. 16:42h

Prvu pobjedu u Premijer ligi u 2012. godini upisao je Everton, koji je u Birmingemu savladao Vest Bromič Albion sa 1:0.

Pobjedonosni gol postigao je Viktor Aničebe u 87. minutu. Zanimljivo, nigerijskom napadaču je ovo bila prva utakmica od avgusta (bio povrijeđen), a u igru je ušao u 65. minutu.

Aničebe je uhvatio loše odbijenu loptu defanzivca Pola Šarnera i zatresao mrežu iz neposredne blizine.

“Bio sam strpljiv od početka sezone, kada sam doživio nesrećnu povredu na utakmici reprezentacije. Menadžer mi je rekao: 'Izađi na teren, vrijedno si radio da dođeš ovdje i pomogni timu'. To sam i uradio ”, rekao je Aničebe.

Everton je ovom pobjedom skočio sa 12. na 9. mjesto na tabeli.