Blekburn slavio na "Old trafordu", Aston Vila iznenadila Čelzi

Stiv Kin sada lakše diše - sa ova tri boda je vjerovatno "kupio" mjesto na klupi i za narednih nekoliko utakmica
59 pregleda 0 komentar(a)
Blekburn, Foto: REUTERS
Ažurirano: 31.12.2011. 17:39h

Ser Aleks Ferguson je za 70. rođendan priželjkivao tri boda kojima bi njegov tim završio godinu, ali je umjesto poklona dobio šamar - Blekburn je pobijedio Mančester junajted na "Old trafordu" sa 3:2!

Roversi su u 51. minutu poveli sa 2:0 (oba gola je dao Jakubu), a Junajted se ekpresno vratio do 62. preko Berbatova...

Šokantan pogodak za sve navijače domaćina viđen je deset minuta prije kraja - De Hea je loše reagovao poslije kornera Pedersena, a Henli je glavom postavio konačan rezultat.

Blekburn je i dalje u zoni ispadanja sa svega 14 bodova, ali menadžer Stiv Kin sada lakše diše - sa ova tri boda je vjerovatno "kupio" mjesto na klupi i za narednih nekoliko utakmica.

Simon Vukčević je veliku pobjedu svog tima u Mančesteru odgledao sa klupe.

"Đavoli" su, sa druge strane, propustili šansu da prebace pritisak na gradskog rivala koji sjutra gostuje Sanderlendu.

"Građani" će, ako slave na Stadionu svjetlosti, imati tri boda prednosti u odnosu na Junajted.

Nakon tri uzastopna remija (svaki po 1:1), ni Čelzi nije imao srećan završetak godine, i “plavci” su poraženi kod juće, a bodove je odnijela Aston Vila (3:1), iako je domaćin poveo sredinom prvog poluvremena preko Drogbe iz penala.

Međutim, ubrzo je izjednačio Ajrland, a iznenađenje na Stemford bridžu nagovijestio je Agbonlahor na početku drugog poluvremena, poslije kontre gostiju. Međutim, idelnu šansu nije pretvorio u 1:2.

Ono što nije Agbonlahoru, uspjelo je u finišu Petrovu i Bentu pa je Aston Vila zasluženo stigla do tri boda..

Kiks Čelzija iskoristio je Arsenal i pobjedom nad Kvins Park Rendžersom preskočio ih na tabeli, i domogao se četvrtog mjesta. "Tobdžije" su slavile zahvaljajući Van Persiju, čiji je 17. ovosezonski gol bio vrijedan tri boda - 1:0.

Ipak, holandski napadač nije uspio da stigne Alana Širera po broju postignutih pogodaka u kalendarskoj godini. Nekadašnji engleskireprezentativac i napadač Njukasla postigao je u jednoj godini čak 36 golova a Van Persi je pogotkom protiv KPR-a stigao do brojke 35.