Inter se probudio, šestica Napolija

Ažurirano: 21.12.2011. 22:29h

Remi u derbiju između Udinezea i Juventusa lansirao je Milan na prvo mjesto na tabeli nakon posljednjeg kola koje je odigrano u 2011. godini.

„Rosoneri” sada imaju isti broj bodova kao i Juventus, ali i bolju gol razliku.

Juve je, inače, bio bliži trijumfu u Udinama, ali je na kraju morao da se zadovolji i trećim uzastopnim remijem, nakon što je osvajao po bod protiv Napolija i Rome.

"To što smo ostali neporaženi sve do sada govori dovoljno sa kakvom grupom igrača radim. Mogli smo i da pobijedimo, igrali smo dobro, ali to nije ključno protiv ekipe koja je prošle sezone bila mnog bolje plasirana od nas u Seriji A", rekao je Antonio Konte.

Inter je i četvrtom pobjedom u nizu potpuno otvorio sezonu - zona Lige šampiona ne izgleda tako daleko, kao ni borba za Skudeto, jer su Milan i Juventus sada na podnošljivih osam bodova od „crno-plavih”.

A ako bude igrao kao večeras protiv Lećea, tim Klaudija Ranijerija definitivno može da se umiješa u borbu za vrh - četiri pogotka u mreži protivnika govore da Inter konačno liči na ekipu.

Leće je poveo na startu, a nakon što su preokrenuli Milito i Pacini promašio i dva zicera za izjednačenje.

Milito je zahvalio navijačima nakon što je pogodio mrežu prvi put još od 24. septembra i duela u Bolonji.

"Trebao mi je gol, trebala nam je pobjeda - prava je stvar što smo ostvarili ove bodove. Moj pogodak? Posvećujem ga navijačima, oni nikada nisu prestali da vjeruju u mene. Sada je samo važno da nastavimo da pobjeđujemo", rekao je Milito.

Potom su mu kaznu i debakl potpisali Kambjaso i mladi Alvares.

Napoli se brzo oporavio od teškog poraza od Rome i iskalio bijes na Đenovi - pobijedio je sa 6:1, a Đenovljani su već na poluvremenu primili četiri komada.

"Čini mi se da nismo u krizi", bio je ironičan Valter Mazari prema kritičarima.

Roma je osvojila nove bodove na strani - pala je Bolonja, a strijelci su bili Tadei i Osvaldo.

A da favoriti ne opravdaju tu ulogu pobrinuo se Kjevo koji je zakinuo Lacio za dva boda na „Olimpiku”.

Gosti iz Verone su zadržali 0:0, a tokom 90 minuta su bili čak i opasniji. U prvom poluvremenu su velike šanse promašili Pelisije, Lusijano i Tero.

Atalanta je razbila Ćezenu (4:1), a remizirali su Novara i Palermo (2:2), kao i Parma i Katanija (3:3).

Lacio - Kjevo 0:0

Udineze - Juventus 0:0

Napoli - Đenova 6:1 (Kavani 12, 24, Hamšik 16, Pandev 45+1, Gargano 49, Zuniga 81 - Žorkera 27)

Inter - Leće 4:1 (Pacini 34, Milito 49, Kambjaso 73, Alvares 81 - Murijel 19)

Bolonja - Roma 0:2 (Tadei 17, Osvaldo 40)

Atalanta - Ćezena 4:1 (Denis (penal) 18, Marilungo 19, 45, Peluso 72 - Kandreva 12)

Parma - Katanija 3:3 (Modesto 6, Bjabjani 24, Flokari 44 - Almiron 22, Lodi 75 (penal), Katelani 85)

Novara - Palermo 2:2 (Macarani 78, Rigoni 85 - Ludi 19 (autogol), Bertolo 84)Juče

Sijena - Fiorentina 0:0

Kaljari - Milan 0:2

Tabela: Milan, Juventus 34, Udineze 32, Lacio 30, Inter 26, Napoli, Roma 24, Katanija 22, Palermo, Đenova 21, Kjevo, Atalanta 20, Parma 19, Kaljari, Fiorentina 18, Bolonja 15, Sijena 14, Ćezena, Novara 12, Leće 9.