Barselona najbolja na planeti

Lionel Mesi dao dva, a Ćavi i Sesk Fabregas po jedan pogodak. Kataloncima ovo drugi trofej najboljeg kluba na svijetu
Mesi, Foto: REUTERS
Ažurirano: 18.12.2011. 12:50h

Barselona je novi klupski prvak planete. Katalonci su u finalu Svjetskog prvenstva u Japanu lako savladali Santos 4:0 (3:0)

Pitanje pobjednika četa Pepa Gvardiole riješila je za svega sedam minuta. Prvi gol djelo je Lionela Mesija u 17. minutu.

Pogotku je prethodio sjajan potez Ćavija, koji je spoljnim dijelom kopačke uštopovao loptu, uposlio Argentinca, kome nije bilo teško da prebaci Rafaela i najavi trijumf.

Sedam minuta kasnije strijelac je bio Ćavi, nakon odličnog prijema lopte, šutom po zemlji pogodio je mrežu Santosa.

Kada se očekivao kraj prvog poluvremena, Sesk Fabregas je iskorio grešku odbrane Brazilaca i postigao treći gol za svoj tim.

Nejmar, najbolji igrač Santosa, jedinu šansu imao je u 56. minutu.

Izašao je sam ispred Viktora Valdeza, koji je odlično intervenisao i spriječio pogodak.

Tačku na trijumf Katalonaca stavio je Mesi, njabolji svjetski igrač, osam minuta prije kraja.

Ovo je drugi put da Barselona osvoji klupsko Svjetsko prvenstvo. Najbolja je bila i 2009. godine.

Santos - Barselona 0:4 (Mesi 17, 82, Ćavi 24, Fabregas 45)