Šampion juri za Bajernom, petarda Šalkea

Borusija savladala Frajburg sa 4:1 i zadržala korak za Bajernom, dok je Bajer ubjedljivo poražen kod kuće od Nirnberga (3:0)
Ažurirano: 17.12.2011. 20:22h

Borusija Dortmund je u posljednjem meču jesenjeg dijela sezone savladala Frajburg i zadržala priključak za Bajernom koji je sinoć savladao Keln.

"Milioneri" su deklasirali Frajburg u gostima sa 4:1, pa su nakon 17 kola na tri boda manje od Bavaraca.

Ipak, i to je u ovom trenutku zadovoljilo trenera Jirgena Klopa.

"Biće ovo dugačko prvenstvo i siguran sam da ćemo imati svoje šanse. Danas smo odigrali odlično, ponašali smo se kao šampioni na veoma teškom gostovanju", rekao je Klop.

Borusija je povela golom Levandovskog već u 7. minutu, a domaćin je izjednačio u 34. preko Rozentala.

Međutim, u nastavku nije bilo dileme - Gundogan je vratio prednost gostima, a do kraja su trijumf potvrdili Groskrojc i Levandovski.

Šalke je ponizio Verder (5:0) pa i dalje dijeli drugo mjesto sa Borusijom iz Dortmunda.

Raul Gonzales je upisao het-trik već do 63. minuta, a upisali su se i Papadopulos i neizbježni Klas-Jan Huntelar.

"Ovo je sjajno, željeli smo da damo gol više od protivnika, a postigli smo čak pet", istakao je trener Šalkea Hub Stevens.

Bajer je bio veliki favorit protiv Nirnberga, ali je na "Baj areni" igrao samo jedan tim - gosti iz Bavarske su bez problema osvojili tri boda i pobjegli iz zone ispadanja.

Hamburger je neporažen i deveti meč zaredom, ali poslije remija sa Augsburgom (1:1) malo ko je otišao zadovoljan sa stadiona.

"Bio nam je potreban trijumf. Zaslužili smo ga nakon svega što smo prikazali, ali u fudbalu se dešava i ovako nešto", kazao je trener HSV-a Torsten Fink.

Hofenhajm – Herta 1:1 (Salihović 21 - Hubnik 90+1)

Frajburg – Borusija D. 1:4 (Rozental 34 - Levandovski 7, 70, Gundogan 44, Groskrojc 59)

Bajer – Nirnberg 0:3 (Didavi 8, Hegeler 22, Pekhart 73)

Hamburger - - Augsburg 1:1 (Gerero 67 - Erl 62)

Volfsburg – Štutgart 1:0 (Polter 74).

Šalke – Verder 5:0

Raul 16, 20, 63, Papadopulos 67, Huntelar 70.