Dva gola Stefana Nikolića u pobjedi Steaue

Mladi crnogorski reprezentativac sa dva gola protiv AEK-a odveo Steauu u šesnaestinu finala Lige Evrope
nikolic, Foto: Reuters
Ažurirano: 14.12.2011. 20:48h

Kapiten mlade reprezentacije Crne Gore Stefan Nikolić donio je Steaui plasman u nokaut fazu Lige Evrope - visoki napadač srušio je AEK golovima u 70. i 85. minutu, pa će navijači u Bukureštu i na proljeće gledati evropski fudbal.

Tragičari dana bili su fudbaleri Fulama, koji su u sudijskoj nadoknadi ostali bez pobjede protiv Odenzea, ali i bez plasmana u šesnaestinu finala. Poklon je iskoristila Visla, da pobjedom nad Tventeom čekiraju kartu za drugu fazu.

Fudbaleri Lacija, Salcburga i Bešiktaša plasirali su se u šesnaestinu finala Lige Evrope, epilog je mečeva u grupama D, E i F.

Sa druge strane, kofere pakuje Pari Sen Žermen, koji je će uprkos pobjedi nad Atletik Bilbaom od 4:2 (golovi Pastorea, Bodmera, Pereza i Oroa) u nastavku sezone morati da se posveti isključivo domaćem šampionatu. "Svecima" večeras nije odgovara pobjeda Salcubrga - Austrijanci su protiv Slovana u Bratislavi od 0:2 stigli do 3:2 i proslavili plasman u nokaut fazu.

Laciju je protiv Sportinga bila neophodna pobjeda i Italijani nisu imali problema da je ostvare - "nebesko-plavi" su slavili sa 2:0 golovima Kozaka i Skulija.