Brajton iznenadio Junajted i obezbijedio opstanak

„Galebovi“ savladali „crvene đavole“ (1:0) golom njemačkog veziste Paskala Grosa u 57. minutu
87 pregleda 2 komentar(a)
Paskal Gros, Foto: Reuters
Ažurirano: 04.05.2018. 21:06h

Brajton je prošle sezone izborio prvo učešće u Premijer ligi i vratio se u elitni rang engleskog fudbala poslije 34 godine, a večeras je obezbijedio opstanak protiv kluba koji je u tom periodu izrastao u najveći na Ostrvu - Mančester junajteda.

„Galebovi“ su iznenadili „crvene đavole“ (1:0) golom njemačkog veziste Paskala Grosa u u 57. minutu i matematički osigurali učešće u marketinški najatraktivnijem takmičenju na svijetu i naredne sezone, jer imaju sedam bodova više od Svonsija, a osam od Sautemptona.

„Labudovi“ i „sveci“ imaju još po tri utakmice do kraja, ali se sastaju u pretposljednjem kolu i nikako ne mogu i jedni i drugi da preteknu tim Krisa Hjutona, koji se probio na 11. poziciju na tabeli.

Tim Žozea Murinja je razočarao, imao je samo dvije šanse, a gol Maruana Felainija u 3. minutu je opravdano poništen zbog ofsajda.