Borusiji samo bod, Gomes srušio svoje

Kajzerslautern fenomenalnim golom Turčina Olkaja Šahana stigao do remija u Dortmundu
Olkaj Šahan, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.12.2011. 19:04h

Mario Gomes u 5. minutu nije ugurao loptu u praznu mrežu, ali se iskupio - napadač Bajerna je sa dva gola donio pobjedu Bavarcima (2:1) protiv svog bivšeg kluba Štutgarta.

Najveći njemački klub je tako stekao tri boda prednosti nad Borusijom Dortmund, koja je drugi put uzastopno remizirala.

Ovog puta, tim Jirgena Klopa zaustavio je Kajzerslautern, koji je fenomenalnim golom Turčina Olkaja Šahana u 60. minutu stigao do remija (1:1).

"Milioneri" su, inače, vodili od 28. minuta, kada je mrežu gostiju zatresao Šinđi Kagava, a u nastavku je propustio nekoliko sjajnih prilika.

Najbliži golu bio je Mario Gece, koji je pogodio prečku u 82. minutu.