Simon Vukčević pogodio, poraz Blekburna

Blekburn, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 11.12.2011. 18:28h

U četvrtom nastupu u dresu Blekburna Simon Vukčević je postigao debitantski gol u Premijer ligi.

Crnogorski vezista je pogodio protiv Sanderlenda u gostima za vođstvo od 1:0 - postigao je gol glavom u 17. minutu nakon prekida Roversa i ne baš sjajne reakcije golmana domaćina Kejrena Vestvuda.

Sanderlend je u nastavku dominirao, gol gostiju je visio u vazduhu cijelo drugo poluvrijeme, a zasluženi trijumf "crnim mačkama" donijeli su Dejvid Von u 84. projektilom sa 25 metara i Sebastijan Larson iz slobodnog udarca u 92. minutu.

Vukčeviću je ovo drugi pogodak za tim sa "Ivud parka", nakon što je bio strijelac i u meču sa Lejtonom u Liga kupu Engleske.

Blekburn je, međutim, već ispao iz tog takmičenja pošto je nedavno poražen od Kardifa sa 2:0.

Roversi su nakon ovog poraza ostali na pretposljednjem mjestu sa svega 10 bodova, dok je Sanderlend pobjegao iz zone ispadanja.

Sanderlend - Blekburn 2:1