Remi šampiona u Menhengladbahu, Bajern opet lider

"Milioneri" su na "Borusija parku" vodili golom Levandovskog od 40. minuta, ali je domaćin u nastavku pokazao da dosadašnji rezultati nisu slučajni...
Riberi, Foto: FONET
Ažurirano: 03.12.2011. 19:51h

Šampion je odigrao neriješeno (1:1) u Menhengladbahu, pa se Bajern zahvaljujući velikoj pobjedi nad Verderom (4:1) vratio na prvo mjesto - Bavarci sada imaju bod više od pratioca.

"Milioneri" su na "Borusija parku" vodili golom Levandovskog od 40. minuta, ali je domaćin u nastavku pokazao da dosadašnji rezultati nisu slučajni. Remi je potpisao Mika Hanke 18 minuta prije kraja meča.

Bajern je na poluvremenu vodio sa 1:0 protiv Verdera, ali je u nastavku morao da se spasava, jer je tim iz Bremena poravnao u 52. golom Markusa Rozenberga.

Međutim, od 69. do 83. Riberi i Roben (pogodio oba puta iz penala) su vratili mir na "Alijanc arenu".

Volfsburgu je bilo malo i vođstvo od 2:0 protiv Majnca (2:2), a kolo remija su zaokružili i Frajburg - Hanover i Kajzerslautern - Herta (1:1).

Borusija M. - Borusija D. 1:1 (Hanke 72 - Levandovski 40)

Volfsburg – Majnc 2:2 (Mandžukić 10, Kirhof (autogol) 41 - Ivanšic (penal) 70, Čupo-Moting 81)

Bajern – Verder 4:1 (Riberi 22, 77, Roben (penal) 69, 83 (penal) - Rozenberg 52)

Frajburg – Hanover 1:1 (Sise 67 - Bastijans (autogol) 44)

K'lautern – Herta 1:1 (Hubnik (autogol) 6 - Rafael 14)

Štutgart – Keln 2:2

Gentner 29, 36 - Podolski (penal) 15, 88.