Moura suspendovan 10 utakmica zbog pljuvanja protivnika

Napadač brazilskog Fluminenzea je sankcionisan nakon što se na snimcima pokazalo da je pljunuo igrača Flamenga Renata Abreua na kraju derbija koji se igrao početkom oktobra
Rafael Moura, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.12.2011. 13:49h

Napadač brazilskog Fluminenzea Rafael Moura kažnjen je sa 10 utakmica neigranja jer je pljunuo protivničkog igrača, a njegov trener je suspendovan pet mečeva zbog vrijeđanja sudije i činjenice da je odbio da izađe sa terena nakon što je isključen.

Moura je sankcionisan nakon što se na snimcima pokazalo da je pljunuo igrača Flamenga Renata Abreua na kraju derbija koji se igrao početkom oktobra.

Okršaj dva igrača počeo je na isteku prvog poluvremena, kada je Abreu laktom udario Mouru u usta i raskrvario ga.

Trener Fluminenzea Abel Braga isključen je u posljednjem minutu, jer je vrijeđao četvrtog arbitra.

Disciplinska komisija je objavila da je Braga odbio da napusti teren, čak i nakon zahtjeva od strane policije, te da je na kraju susreta uletio u teren i izvrijeđao sudiju.

Derbi "Fla-Flu" završio je protestima igrača Fluminenzea, a sudija je teren napustio uz policijsku zašititu. Naravno, slavio je Flamengo (3:2).