Novi poraz Bajerna

Danijel van Bujten, Foto: Reuters
Ažurirano: 27.11.2011. 19:13h

Otkada se povrijedio Bastijan Švajnštajger, Bajern ne liči na tim koji je dominirao na početku sezone.

To se najbolje vidjelo u Majncu - Bavarci su na gostovanju timu Tomasa Tuhela doživjeli drugi uzastopni poraz u Bundes ligi (3:2) i ostali bez prvog mjesta, sa bodom manje od dvije Borusije.

Majnc je poveo golom Austrijanca Andreasa Ivanšica u 11. minutu, da bi Bajern praktično bez igre izjednačio preko Danijela van Bujtena u 56.

Domaći su, međutim, ponovo stigli do prednosti sjajnim pogotkom Marka Kaliđurija (loše je reagovao i Manuel Nojer), a na 3:1 u 74. minutu je povisio Niko Bungert nakon kornera Ivanšica.

Štoper Bajerna Van Bujten je smanjio na 3:2, u finišu imao šansu i za het-trik, ali nije uspio. Majnce je pobjegao iz zone ispadanja...